Soutěž

Festival íránských filmů v Praze letos poprvé představí sedm celovečerních filmů v soutěži, jejíž ceny bude udělovat porota složená z významných českých i zahraničních osobností. Kromě ceny, kterou udělí porota, můžete hlasovat pro film, který se vám nejvíce líbil a ten nejoblíbenější získá letos diváckou cenu.

Mimo soutěž

Dvě speciální projekce, které si nesmíte nechat ujít.

Třetí Festival íránských filmů v Praze

Poté, co jste oslavili vánoční svátky a užili si skvělé silvestrovské oslavy, se Festival íránských filmů znovu vrací do Prahy, města umění a kultury s magickou atmosférou.

Po prvních dvou ročnících, kdy se festival soustředil na důležitá témata – ženy a děti – představí letos svému publiku unikátní záběry z Íránu. Pohled, který možná většina z vás nečeká.

Dynamika íránské kinematografie se neustále mění a v každém desetiletí přichází nová vlna, která posouvá hranice filmové tvorby a stanovuje nové limity.

Letos, s více než dvaceti filmy ve třech různých sekcích, festival představí některé z nejoceňovanějších filmů poslední vlny íránské filmové tvorby a zve Vás, abyste se znovu spolu s námi vydali na cestu a nahlédli na Írán: Jiným pohledem.